0 507 875 47 43


Göbekli Melamin Kapı Nedir?

Göbekli Melamin kapıların üretimi sırasında kullanılan melamin maddesi organik bir bileşen olarak bilinir. Plastik maddenin üretiminde kullanılmakta olan endüstriyel bir kimyasal maddedir. Formaldehit ile birleşim sağladığında ısı ile beraber sertleşir. Lüks lake kapıları kullanımında tercih edilen bir malzemedir.

Melamin içeriğinde %66 oranında azot barındırması ile bilinen bir bileşiktir. Maddenin erime noktası yaklaşık olarak 345 °C sıcaklığıdır. Yoğunluğu ise ortalama 1,57 g/cm'dir ve su içinde çözünme özelliğine sahiptir. Konya kapı üretimlerinde melamin en çok kullanılan maddelerden birisidir.

Göbekli Melamin Kapının Üretilme Süreci

Göbekli Melamin kapının üretimi üç ana unsurdan oluşur. Seren olarak bilinen malzeme melamin kapının çerçeve kısmını oluşturur. Melamin kapının iç dolgusu ise, direnci yüksek olan kağıt petek oluşturur. Kenar bantlarının uygulanması öncesinde ebatlama işlemi yapılır. Kapı firmaları kapı üretim işlemlerinde genellikle melamin malzemesinden yararlanırlar. Üretim sürecinde kullanılan maddeler sağlığa zararlı olmayan maddelerdir.

Göbekli Melamin Kapının Avantajları

Ahşap görünümü ile üretilen göbekli melamin kapıların diğer kapı modellerinden en büyük farkı daha ekonomik olmasıdır. Ahşap desenleri ile beraber kapıya gerçek bir ahşap görünümü kazandırır. Konya kapı üretimlerinde gerçek ahşap görüntüsüne sahip melamin kapılardan söz edebilmek mümkündür. Göbekli melamin malzemesinden oluşturulmuş olan kapılar kolay temizlenir ve bununla beraber hijyen ve görsel sunum sağlar.

Amerikan panel kapı ürünlerinde olduğu gibi montajının kolay yapılması kapı modelleri içerisinde en çok tercih edilmesine neden olur. Güneş ışınları ve çizilmelere, bununla beraber darbelere karşı dayanıklıdır. Bu nedenle diğer kapı çeşitlerine göre daha yüksek tercih edilme oranına sahiptir.

Göbekli Melamin Kapının Teknik Özellikleri

Göbekli melamin kapıların kalınlığı ortalama 43 mm’dir. Her bir kapının 4 mm kalınlığa sahip olan iki adet MDF paneli ve 35 mm kalınlığa sahip olan seren maddesi bulunur. Kapı modelleri içerisinde kenar kısımlarında yer alan serenleri %10 ile %14 arasında bir oran üzerinden rutubete dayanıklı ladin ağacı ya da köknar ağacından elde edilen maddeler olduğu bilinir. İç oda kapıları da göbekli melamin malzemesinden üretilebilir.

Göbekli Melamin Kapıların Kullanım Alanları

Göbekli melamin malzemesinden üretilmiş olan kapılar, kapı üretimi sektörü içerisinde en çok tercih edilenler arasındadır. Kullanım alanı oldukça geniş olan bu malzemenin iç ya da dış kapı üretimi söz konusudur. Kapı sektörünün son dönemlerdeki tercihi melamin malzemesidir. Melamin kapıların kullanım alanları birçok mekanda geçerli olmak üzere tercih edilme durumu oldukça fazladır.

Göbekli Melamin Kapıların Siparişi

Göbekli melamin kapıların kullanım alanı çok fazla olduğu için kapı sektöründe bu malzemeden üretilmiş olan kapıların talebi de fazla olur. Sipariş için bizimle bu linke tıklayarak iletişime geçebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Konya kapı sektörünün en çok tercih ettiği melamin malzemesinden üretilmiş kapılar müşteriler tarafından rağbet görür.

Uzun ömürlü olması ve herhangi bir darbeye karşı dayanıklı olmasından ötürü tüketiciler tercihlerini göbekli melamin kapılar doğrultusunda yaparlar. Üretim aşamasında da büyük bir özveri ile kapıların üretilmesi söz konusu olur.


Karaefe Door Konya Kapı

Karaefe Door markası ile hizmet sunan Konya kapı firması geçmiş iki kuşak öncesine dayanıyor. Daha önceleri küçük bir atölye olarak hizmet sunulurken günümüzde teknolojik yeniliklerle ve profesyonel ekipler sayesinde müşterilere uygun çözümler sunuluyor. Dürüst ve ilkeli bir rekabet politikasıyla ev ve işyerlerin hak ettiği estetiği sunmak için birçok kapı modelline yer veriyor. Konya Kapı firması tarafından sunulan hizmetler önemli Konya kapı firmaları arasında yer alan Karaefe Door öncü bir kuruluş olarak çıkış noktası kapı üretimi olmuştur.
Buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.