0 507 875 47 43


Kapı Pervazı ve Kapı Kasası Nedir?

İç ve dış mekanların korunmasını sağlaması için üretilen kapıların, kasa kalınlıkları ile birlikte kanat boyutlarının kullanılan mekan doğrultusunda önemli bir yere sahip olduğu bilinir. Kapı pervazlarında yer alan yapı, yapıldığı malzemenin kullanılacağı alanlara göre tasarlanması şeklinde tüketicinin ihtiyacını karşılar.

Konya kapı sektörü tüketicilere evlerinin ihtiyacı olan kapıya sahip olmaları için gereken her türlü hizmeti verirken bununla beraber güvenliğin ön planda yer alması da sağlanır.

Kapı Pervazı ve Kapı Kasası

Kapı kasalarının yapısı genel olarak ahşap, çelik ve laminat gibi malzemelerden üretilir. Kapı modelleri içerisinde yer alan bu maddeler kapı kasalarının kapanacağı çerçeve bölgesinde kapı pervazı olarak da geçer. Duvara montesi yapılan bu bölgenin sağlam olması ve genişlik açısı üretim firması tarafından tasarlanır.

Konya kapı bu alanda bölgedeki tüketicilere en iyi şekilde hizmet verebilmek adına sektörün özveri ile çalışmasını mümkün kılar. Kapı pervazlarının zamana ve kullanıma bağlı olarak eğimli bir hal almasından dolayı yıpranma ve eskime şeklinde olumsuz durumlar göstermesi kullanılan malzemenin kötü olduğunun bir göstergesidir.

Kapı Pervazı ve Kapı Kasası Ne İşe Yarar?

Kapı kasaları tüketiciler adına hem güvenlik hem de ısı dengesinin korunması için tasarlanmış olan malzemeler arasında yer alır. Ahşap kapı modellerinde de kapı pervazlarından yararlanmak mümkün olur.

Bununla beraber iç mekan geçişleri içerisinde ve dış mekan giriş ve çıkışlarında işlevsel bir konuma sahip olan kapı modelleri dayanıklı olmadıkları durumda güvenli de sayılmazlar.

Kapı Pervazı ve Kapı Kasası Ücretleri

Tüketicilerin kullanımına sunmak için üretilmiş olan tek kanatlı ya da çift kanatlı olma modellerine göre fiyatlarında değişiklik söz konusu olabilir. Ahşap kapı modelleri için de bu durum söz konusu olduğu gibi kapı malzemelerinin ve pervaz malzemelerinin kalitesi de fiyatın değişmesine doğrudan etken oluşturur.

Ahşap, çelik ve diğer malzemelerden üretilen kapıların özelliklerine göre fiyatları artar ya da azalır.

Kapı Pervazı ve Kapı Kasası Türleri

Yapay ya da doğal olarak üretilen kapı kasalarının ve pervazlarının bulunması kapı sektörü içerisinde sıklıkla karşılaşılan modellerdir. Bunun yanı sıra sandviç panel kapı modelleri de üretilen seçenekler arasında yer alır.

Baskıyla üretilen MDF kapı kasaları ile beraber kapı serenlerinin ekli ve eksiz olarak değişkenlik gösterdiği görülebilir. Konya kapı modelleri içerisinde yer alan kasa ve pervazlar çoğunlukla birbirlerine uyumlu şekilde tasarlanırlar.

Kaliteli Kapı Pervazı ve Kapı Kasası Nasıl Bulunur?

Kapı pervazı ve kapı kasası arayan tüketicilerin A kalite ile üretilmiş olan kapılarla kendi güvenliklerini sağlamak istemeleri olağan bir durumdur. Çürüme ve zamanla kullanıma bağlı olarak yıpranma gibi olumsuz durumların yaşanmaması için kaliteli kapı kullanımı önerilir.

Kaliteli pervaz ve kapı kasalarının bulunması için kapı sektörü içerisinde hizmet veren firmaların işleri incelenebilir. Konya kapı modelleri bu konuda tüketicilere ihtiyaçlarını karşılamak adına bir alternatif olabilir.


Karaefe Door Konya Kapı

Karaefe Door markası ile hizmet sunan Konya kapı firması geçmiş iki kuşak öncesine dayanıyor. Daha önceleri küçük bir atölye olarak hizmet sunulurken günümüzde teknolojik yeniliklerle ve profesyonel ekipler sayesinde müşterilere uygun çözümler sunuluyor. Dürüst ve ilkeli bir rekabet politikasıyla ev ve işyerlerin hak ettiği estetiği sunmak için birçok kapı modelline yer veriyor. Konya Kapı firması tarafından sunulan hizmetler önemli Konya kapı firmaları arasında yer alan Karaefe Door öncü bir kuruluş olarak çıkış noktası kapı üretimi olmuştur.
Buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.